Gelibolu Asansörlü Nakliyat
Gelibolu Asansörlü Nakliyat

Gelibolu Asansörlü Nakliyat

 

Asansörlü nakliyat, ev taşımacılığı standartlarına aslında yeni girmiş bir kavramdır diyebiliriz. Bir yeniliğin ortaya çıkması ile yaygınlaşması arasındaki zaman genellikle çok kısadır ve asansörlü evden eve nakliyat işi de belki gecikmeli olarak ortaya çıkmış ancak tüm nakliye firmaları arasında hızla yayılarak verilen hizmetler arasındaki olmazsa olmaz yerini almıştır.


Tıpkı, evlerin bir zamanlar açık kasalı sıradan kamyonlar ve ev taşıma ile ilgisi olmayan nakliyecilerce taşındığı zamanlarda, sadece ev taşıma işi yapan firmaların ortaya çıkmaya başlaması ve bunlara gösterilen ilgi nedeniyle evden eve nakliyat işi yapan firmaların hızla çoğalmaya başlaması gibi.

Asansörlü evden eve nakliyat, taşınacak eşyaların bina dışına aktarılarak kamyona yüklenmesi ve daha sonra yeni evinize aktarılması işinin, bina dışından evin balkonuna veya uygun bir penceresine kadar ulaştırılmış asansör vasıtasıyla yapılan taşıma şeklidir.

 

Asansörlü taşımacılıkta kullanılan asansörler, bu amaca göre tasarlanmış, üzerine yüksek katlara kadar ulaşabilen asansör yerleştirilmiş araçlar ile yapılır. 

 

Asansörlü taşımacılık hizmetinin firmalar tarafından henüz verilmediği dönemlerde tüm ev eşyaları apartmanlarda bina merdivenlerinden türlü güçlüklerle indirilir, küçük eşyalar, koliler kucaklarda üst üste yığılmış olarak taşınır, buzdolabı, çamaşır makinası, gardropların demonte edilmiş büyük parçaları genellikle tek kişinin sırtında taşınırdı.

 

Asansör aracının tercih edilmemesi veya binaya yanaştırılmasının mümkün olmadığı durumlarda bu yöntem gene mecburen devam ettirilmektedir. Ancak bu taşıma şekli her zaman eşyalar için bir hasar riski oluşturmaktadır. Dar apartman merdivenlerinden büyük eşyalar ile iniş çıkışlarda hamaliye işini yapan elamanlar oldukça zorlanabilmekte, eşyalar duvara veya merdiven korkuluklarına çarparak kimsenin istemediği ufak veya büyük hasarlar oluşabilmektedir. Bu tür sorunlar, aslında nakliye firması elemanları ve yetkililerini de zor durumda bırakmaktadır.

 

Asansörlü taşımacılıkta ise, eşyalar apartman merdivenlerinden değil doğrudan bina dışından kata uzatılan asansör vasıtası ile daha emniyetli bir şekilde ve üstelik daha kısa sürede taşınmaktadır. Bu yüzden hem zaman tasarrufuna yol açması hem de daha güvenli bir taşıma işlemi sağladığı için asansörlü evden eve nakliyat son dönemlerde daha çok tercih edilir olmuştur.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014